top of page
  • תמונת הסופר/תשמרית גורן-בולוטין

להיות גאה בעצמי

אני גאה!

אני גאה שלמדתי אצל ד"ר יוסף גיל שחר במרכז לרפואת הרמב"ם! אני גאה ששעות רבות ישבתי מול האיש החכם, הצנוע הישר הזה וספגתי ממנו כמה שיכולתי. אני גאה שלמדתי במכון לתזונה אינטגרטיבית בניו יורק, כי בזכות הבית ספר הזה, היה לי כוח ועוצמות נפש לעמוד על שלי גם שהגלים הכו בי בחוזקה ולעשות את השינוי התזונתי במוסדות החינוך בעיר כפר סבא. אני גאה ליישם את מה שספגתי משני המקומות בהם למדתי עם המשפחה שלי ועם לקוחות רבים שלי המשפרים את בריאותם מיום ליום.

אני גאה להיות בשורה אחת עם רופאים ומטפלים בעלי שם בישראל שקיבלו מעמותת עתיד מכתבי אזהרה חמורים.

לפני 4 שנים בערך, גם בתיבת הדואר שלי נחת כזה מכתב. במכתב הוזהרתי שלא להתחזות בתואר "תזונאית" למרות שמעולם לא עשיתי זאת וגם לא הייתה לי ולא תהיה לי כוונה להיות דיאטנית או תזונאית. אז למה קיבלתי מכתב אזהרה מעמותת עתיד? אומר לכם למה, כי השם שלי עלה יותר מדי לכותרות, כמישהי שיזמה והובילה מהפכה של תזונה בעיר שלמה. אני גאה לומר שזו אני. כמובן שלא עשיתי זאת לבד אלא ביחד עם צוות גדול ומקצועי , אבל זה התחיל ממני ואני היום גאה לומר זאת בקול רם בלי להתבייש או להיות נבוכה.

לעמותת עתיד כנראה היה פחות חשוב יוזמות שמובילות לבריאות הציבור ויותר חשוב להם לשמור על הגילדה שלהם ולנכס לעצמם שינויים תזונתיים בקהילה בסדר גודל כזה.

אני גאה שבמשך שנה וחצי התנדבתי על חשבון הזמן הפרטי שלי כדי לגרום לזה לקרות ולהזיז הרים כדי שהילדה שלי וכל החברים שלה בעיר יפסיקו לאכול שומן טראנס, אוכל מעובד וסוכרים בגני הילדים.

אני גאה לומר שלא פחדתי והשמעתי את קולי איפה שרק יכולתי גם אם זה חזר אלי כבומרנג ופגע לי בבריאות. אני גאה לומר שבמשך 5 שנים הלכתי כמעט כל יום לבקר בגני ילדים, לראות, לטעום, ללמוד, ללמד, להדריך ולשנות את המציאות! אני גאה שלא התקפלתי מול ספקי מזון, עיריות, תקנים והורים. אני גאה לומר שלא חיכיתי שמישהו אחר כמו משרד בריאות או דיאטנים קלינים..יעשו את העבודה הזו.( כי האמת..כמה אפשר לחכות).

אני גאה שהגיתי את רעיון צוות התזונה העירוני והעליתי אותו בפני ראש העיר שנתן לי את האישור להקים אותו. הרבה לפני שכל עיר אחרת עשתה זאת. היינו צוות התזונה הראשון במשרה מלאה בישראל. הישג מרשים למישהו שהיא לא עם תואר בתזונה, לא? לאחר שנה..החל הפרויקט של עמותת עתיד "דיאטנית לכל עיר" 🤔🤔🤔
אני גאה שאני בת אדם שאינה מקשיבה לממסד ולתקנים מאז שהייתי בת שנה (ותעיד על כך אמא שלי) כי אחרת המהפכה הזו ומהפכת הפלסטיק לא היו קורות בכפר סבא!

אני גאה ביותר להיות חברה טובה של דיאטנית קלינית מדהימה ומקצועית שאין כמוה שהצטרפה אלי לפני 3 שנים לצוות התזונה העירוני בכפר סבא להמשיך את המהפכה.

שרון דבוש חלילי היינו צוות מנצח! וכך צריך להיות. כל אחת למדה מהשנייה, כל אחת דחפה את השנייה. כל אחת מעריכה מאד את השנייה. לנגד עיננו היו טובת הילדים בלבד וכך מטפל בתזונה או בבריאות צריך לפעול.

לבסוף, אני גאה לומר לכל מי שרק רוצה לשמוע שאיני דיאטנית קלינית או תזונאית וגם לא מתכננת להיות. עם כל הכבוד שיש לי לרוכשי המקצוע הזה או כל מקצוע אחר. אני גאה לא לחיות את חיי לפי מה אני לא אלא לפי מה אני כן. אני מטפלת, מאמנת, מייעצת תומכת ומלווה אנשים לחיים בריאים יותר ע"פ גישת התזונה האינטגרטיבית. ועושה את זה עם כל הלב ועם הרבה ידע וניסיון.
מצער אותי שמשרד הבריאות שאמור להיות אמון על בריאות הציבור מבזבז משאבים יקרים כדי להכפיש את שמו של אדם, רופא ומורה משכמו למעלה שכל תשוקתו היא להבריא את הציבור ועושה זאת במקצועיות שאין שנייה לו.

ואם הייתי קצת צינית ותקיפה, מצטערת. המהלך הזה של משרד הבריאות ועמותת עתיד הביאו לי את הסעיף.

לא הרבה יודעים זאת אבל במשך שנים נרדפתי באופן אישי ע"י אנשים זרים, דיאטנים קלינים ועמותות שכל מה שעניין אותם זה איזה סוג תואר יש לי ואם מותר או אסור לי לקרוא לעצמי יועצת בתזונה. פחות עניין אותם למשל איך עשינו את השינוי ואולי אפשר ללמוד מהניסיון שהיה לנו בתחום הכה חשוב הזה.

אני גאה לומר זאת פעם ראשונה בקול רם שההכפשה והרדיפה לא הגיעה לי ובטח לא מגיעה ל"דר גיל יוסף שחר


לינק לכתבה שפרסם ד"ר גיל שחר בהמשך להכפשות נגדו:


152 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page