top of page

יעוץ וליווי גנים, וצהרונים וספקי מזון

אחת המשימות החשובות שלנו כהורים היא למצוא מסגרת חינוכית שתתאים לנו ולילדים שלנו, כאשר אחד הפרמטרים המהותיים שהורים בודקים לפני הרישום הוא נושא התזונה .

בהרבה גנים או צהרונים פרטיים האוכל ברובו אכן טרי ומבושל במקום, אך האם העובדה שהאוכל הוא מבושל הופכת אותו  בהכרח להיות גם אוכל בריא ומזין לילדים? לצערי התשובה היא לא.

בחמשת השנים האחרונות בהן העמקתי בתחום הזנת ילדים במוסדות חינוך, ראיתי שיש מעט מאד מסגרות חינוכיות המציעות מזון טרי ומזין המכיל את כל הערכים התזונתיים שילדים אמורים לצרוך בתקופת גדילתם. הסברה שאוכל המבושל במקום הוא בהכרח גם אוכל בריא, היא סברה שרובנו גדלנו עליה ויש בה הרבה מן האמת. אוכל טרי המבושל במקום תמיד יהיה בעדיפות עליונה מאוכל המגיע מספק מזון חיצוני, אך עדיין אין זה אומר שהתפריט יהיה מאוזן ושרכיבי המזון בכל ארוחה הם המומלצים לצריכה יום יומית לילדים.

בשביל זה בדיוק אני כאן.

יש בי את התשוקה, הניסיון והידע לייעץ וללוות אתכם יד ביד כדי לשפר את התזונה המוגשת אצלכם בגן או בצהרון. אני לא מדברת על מהפכות ושינויים קיצוניים ומרחיקי לכת, אלא על שינויים קטנים והדרגתיים המותאמים אישית לכם ולילדים.

בעיקר אני מדברת  על שינוי בתפיסה.

בשנים האחרונות ליוויתי וייעצתי למספר רב של גני ילדים וצהרונים פרטיים במעבר לתזונה בריאה יותר. כמו כן בשלוש וחצי השנים האחרונות אני שותפה בצוות התזונה של מחלקת החינוך בעיריית כפר סבא, צוות שיזמתי את הקמתו בשל הצורך שהיה קיים בתקופה זו לשיפור תזונת ילדי הגנים בעיר. באמתחתי שעות רבות של ניסיון בעבודה עם ילדים מכל שכבות הגילאים ועבודה מול צוותים חינוכיים,ספקי מזון מנהלי גנים וצהרונים וכמובן מול ההורים בהטמעת שינויים תזונתיים והכנסתם לשגרת היום יום. כל זאת בצורה הדרגתית וחווייתית עבור כל הגורמים המעורבים.

שיפור התזונה הביתית
שיפור התזונה הביתית

התוכנית הייעוץ כוללת: 

 • בניית תוכנית מותאמת אישית לעסק שלכם (תוך כדי התחשבות בפרמטרים כלכליים ולוגיסטיים של העסק)

 • ייעוץ והכוונה בשיפור התפריט הקיים והשבחת המזון, הכנתו והובלתו

 • הכנסת מתכונים חדשים בהדרגה לתפריט הקיים

 • ליווי בבחירת ספק מזון / התנהלות מול הספק הקיים (במידה ועובדים מול ספק מזון)

 • עזרה בכתיבת מפרט תזונתי למכרז/ נספח תזונתי לחוזה מול ספק מזון (במידת הצורך)

 • הדרכות צוותים על דפוסי אכילה של ילדים והקניית כלים פרקטיים ליישום

 • עזרה בסידור המטבח והמזווה

 • הדרכת המבשלת במטבח שלכם

 • עבודה על שיפור והתייעלות ברכישת מזון ובהכנתו

 • קבלת חוברת מתכונים קלים ומהירים להכנה בגן

 • קבלת רשימות כיבוד מומלצות לאירועים ומועדים הנחגגים אצלכם

 • הרצאה לצוות ולהורי הגן על תזונה בריאה ועל השינוי ורתימתם לתהליך

 

אני בטוחה שחשוב לכם לקדם תזונה בריאה עבור הילדים השוהים אצלכם בגן או בצהרון, אשמח ללוות ולייעץ לכם איך לעשות את השינוי בדרך הכי נעימה, מקצועית והדרגתית.

אם ברצונכם לקיים פגישת היכרות , אנא השאירו את פרטיכם כאן אחזור אליכם בהקדם:

ההודעה נשלחה

גנים פרטיים מספרים 

מרכז קהילתי מגיד- גנים פרטיים בתל אביב

"שלום וברכה,

זכות היא לנו העבודה המשותפת לאורך השנה האחרונה מתוך מגמה לחולל שינוי משמעותי בהרגלי התזונה של הילדים (והמבוגרים )במרכז קהילתי מגיד.

הפנייה אלייך, באה כתוצאה מפניות של הורים שהתלוננו על האוכל והצטרפו בכך לרצון שלנו להשתפר בתחום ההזנה ולתת את המזון הבריא והטעים ביותר לילדים.

הליווי שסיפקת לנו נגע בכל האספקטים של הנושא - בחירת הקייטרינג תוך בירור קפדני של כל הרכיבים בלי לוותר על הטעם (וגם על המחיר). עבודה מול צוותי הגנים על דרך ההגשה, העבודה עם הילדים, חשיפת הילדים לטעמים חדשים ומישוב של האוכל.  מתן מענה מפורט להורים בנושא ועבודה צמודה מול רכזת הגנים ואיתי על הנושא. לאורך הדרך ניכרת הדאגה הכנה שלך לשלומם של הילדים, הבעירה הפנימית מתוך רצון לחולל שינוי רחב בתחום שהוא חשוב כל כך, אך נוטה להיות לעיתים מוזנח מתוך האמירה ש"ככה כולם עושים" או "שככה זה בכמויות גדולות".

אין לי ספק שהמקצועיות שלך, העבודה המסודרת, הירידה לפרטים המצטרפת לאופי הנעים שלך עם החיוך שמלווה כל מפגש הם אלו שמאפשרים את ההצלחה  בקידום התזונה במרכז קהילתי מגיד.

אין ספק שזוהי רק תחילת הדרך וכפי שלימדת אותנו בתחום הזה יש לנו תמיד לאן עוד להתקדם ולהשתפר."

בברכה ובהוקרה, איתיאל סמט - מנהל מרכז קהילתי מגיד

גן פרטי תמיר - גבעתיים

"שמרית, 

כשפתחנו את גן תמיר בחרנו להעניק לילדים את הטוב ביותר בכל התחומים ובין היתר בתחום המזון ואורח החיים הבריא.

חיפשנו את האחת שתוכל לקחת אותנו צעד אחד קדימה.

בפעמים הראשונות בהן נפגשנו, היינו מלאי ספקות וחששות, הרגשנו שיהיה קשה להקפיד על כל מה שהצגת בפנינו, לא האמנו שילדים קטנים (וגם גדולים כמונו) יצליחו להתחבר לגמרי לטרנד הבריאות.

מהר מאד הצלחת לרתום אותנו למשימה והבנו שהכל עניין של גישה, שניתן לבשל אוכל בריא, מזדין ובעיקר טעים.

בשלב ראשוני יישמנו את המלצותייך בבית ולאחר מכן גם בגן.

בהדרכתך הצמודה נחשפו ילדי הגן למאכלים שלא היו מוכרים להם :ממרח פסטו, גריסי פנינה, עדשים ושאר קטניות מונבטות

למדנו לא לוותר על הפינוקים הקטנים אלא להפוך אותם לבריאים.

 

אנו רוצים להודות לך על הליווי הצמוד, ההכוונה וההדרכה בשנה האחרונה, על העזרה בהקניית הרגלי אכילה בריאים לילדי הגן ובתקווה גם למשפחותיהם.

 

תודה, שימי ואפירה תמיר

להמלצות נוספות מצוותי חינוך

bottom of page